STOVYKLA DENGTILTIS’22 DREBINO KURTUVĖNŲ REGIONINIO PARKO MIŠKUS

Jau dvidešimt antrą kartą, savaitę prieš Jonines, Kurtuvėnų regioniniame parke Dengtilčio stovyklavietėje, nudundėjo tradicinė jaunimo stovykla – Dengtiltis’22 arba 2mblas2. Šiais metais stovykloje susibūrė apie 230 jaunų žmonių iš Šiaulių rajono ir miesto, Kelmės rajono, Biržų bei Telšių. 21 kuopa aktyviai rungėsi krepšinio, tinklinio, futbolo aikštelėse, prie šaškių lentos ir tradicinėse virvės traukimo varžybose. Stovyklos vadas Ramūnas ir naikintojų kuopa kvietė į tris karinius žaidimus. Karinių žaidimų metu kuopos turi kuo ilgiau išbūti pasislėpusios miške nesurastos naikintojų, turi surasti paslėptą džipą ir išsaugoti gyvybes, kad jų neatimtų tie patys naikintojai arba surasti jau žemėlapyje pažymėtą džipą, papildomus balus kuopos gauna už surastas vėlėvėles.  Naikintojai kviečia dalyvius ir į orientacinį žaidimą bei dažasvydžio turnyrą.  Orientacinio žaidimo metu papildomi balai duodami už surinktas šiukšles iš miško. Šių pagrindinių stovyklos veiklų metu, jauni žmonės mokosi veikti komandoje, mokosi tartis, planuoti. Neretai pasiklysdami miške išeina iš komforto zonos ir ugdo drąsą, pasitikėjimą savimi.

Be visų šių pagrindinių veiklų stovykloje virė intensyvus gyvenimas. Šių metų stovyklos tema – dumblas. Dar atvažiuodami į stovyklą dalyviai buvo pasitikti dumblinuotų savanorių ir kviesti išeiti iš komforto zonos bei pamiršti patogų ir ramų gyvenimą išsimaudant dumblo vonioje. Dar pirmą vakarą vyko kuopų susipažinimo žaidimas, fizinių jėgų stiprinimo trasa, „JustDance“ vakaras ir netikėta dar net nepaskelbto lobio paieška. Antradienį po visų karinių ir sportinių žaidimų stovykloje lankėsi daug svečių: Šiaulių rajono meras, tarybos nariai, švietimo ir sporto skyriaus vedėja, seimo narės Rimos Baškienės padejėja, Bubių seniūnas, jaunimo reikalų koordinatorė, dalyvių tėvai, o Šiaulių rajono jaunimo reikalų taryba surengė posėdį tiesiog stovykloje, susitikdama su rajono jaunimu. Svečių vakarą į stovyklą atidundėjo baikeriai, koncertavo jaunimo grupė Neto.

Tradiciškai stovykloje vyko visų pamėgta paslaugų mugė ir aukcionas, policijos bendruomenės pareigūnų organizuotas protmūšis ir pabėgimų kambarys.  Patirtimi dalinosi su Biržų kuopa atvykusios savanorės iš Ispanijos ir Portugalijos. Į stovyklą nepabūgę artėjančios audros atvyko ir Krašto apsaugos savanoriai, su užduočių trasa, kurioje sudalyvavo 8 drąsuolių komandos. Atėjusi audra kiek pakoregavo stovyklos programą, vietoje varžybų finalų teko saugoti palapines, kad vėjas jų nenupūstų. Gausus lietus trumpam apliejo stovyklavietę, tačiau dalyviai kuo puikiausiai tai išnaudojo: kas galvą išsiplovė, nes gi dušo senai neturėjo, o kas tiesiog smagiai pasitaškė balose.  Paskutinę naktį tradiciškai vyko purvo trasa. O varžybų finalus teko pradėti 6 valandą ryto.  Jau keletą metų bendros įskaitos nugalėtojų pozicijos niekam kitam neužleidžia Meškuičių jaunimas.  Pajuokauta, kad šiems jaunuoliams reikėtų ir kaklo įtvarus padovanoti, nes medaliai nemenkai kaklą spaudžia. Pirmą kartą stovykloje dalyvavę jaunuoliai  pastebėjo, kad stovykloje labai gera atmosfera, visi atsipalaidavę, nesusivaržę, tai rodo ir žmonių kūno kalba bei elgesys. Stovyklos organizatoriai nuoširdžiai tiki, kad būtent tokia atmosfera yra pati tinkamiausia jaunų žmonių mokymuisi.

Kad stovykla  įvyktų ir būtų tokia išpildyta ir pavykusi, dirba ir prisideda daugybė žmonių. Visų pirma jos iniciatorius, vienintelis nepraleidęs nei vienos stovyklos per 22 metus ir vis dar pasalas miške organizuojantis – Ramūnas Karbauskis. Stovykloje jis jau 22 metus jauniems žmonėms yra tiesiog draugas Ramūnas. Stovyklos programą ir techninius dalykus organizuoja dar žiemą suburta Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro savanorių komanda ir darbuotojai. Šitie jauni žmonės Dengtilčiui atiduoda labai daug savęs, pasiima dar daugiau.

Jau eilę metų ši stovykla yra Jaunimo reikalų departamento finansuojamos atvirų jaunimo centrų programos dalis. Šiais metais Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras įgyvendina programą „Visai kokybiški batai“, o ši stovykla yra viena jos dalių. Stovyklą finansuoja ir Šiaulių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba.  Stovyklą remia ir globoja Ramūnas Karbauskis, Bubių seniūnija, UAB „Sileka“, Šiaulių Agrocentras, Naisių ŽŪB, Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnai, sporto klubas Kristalas, Lauryno Ivinskio gimnazija, Bazilionų mokykla,  Krašto apsaugos savanoriai.

Tiek Dengtilčio žinių šiais metais. Daugiau nuotraukų ir įspūdžių Facebook – Stovykla Dengtiltis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *